Filmy miłość, samobójstwo, choroba psychiczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, samobójstwo, choroba psychiczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rozrabiaka Radhe Mohan (Salman Khan) po zdaniu egzaminów końcowych traci głowę dla studentki pierwszego roku - Nirjary (Bhoomika Chawla) z tradycyjnej rodziny braminów. Spokojna dziewczyna z początku odrzuca jego zaloty, jednak po pewnym czasie się do niego przekonuje. Niestety, wkrótce zdarza się tragedia - Radhe zostaje pobity przez bandytów i doznaje poważnego urazu głowy. Młodzieńca czeka trudne leczenie...
Kultowy film Richarda Kelly'ego z Jake'em Gyllenhaalem w tytułowej roli. Pewnego dnia Donniego budzi tajemnicza postać w przebraniu królika i każe mu opuścić dom. Zaraz potem na jego pokój spada silnik odrzutowca. Zagadkowy dobroczyńca wyjawia, że przybywa z przyszłości, a do końca świata pozostało 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund. Donnie postanawia zmienić nadchodzące, tragiczne wydarzenia, jednak i jego, i widza czeka spore zaskoczenie.

Solaris

7,0
Solaris – planeta, która materializuje obraz tych, z kim nie jesteśmy w stanie się rozstać w swoich myślach, uczuciach, życzeniach, bez względu na to, jakiego rodzaju są to uczucia: czy to miłość, żal, czy poczucie winy. Solaris nie więzi, ale i nie wypuszcza swoich gości, wciela jedynie w życie to, z czym nigdy nie będzie się w stanie rozstać. W dużej mierze film stanowi połączenie fantastyki z rozmyślaniami o kosmosie, Ziemi, człowieku, sumieniu, życiu, śmierci i odpowiedzialności przed przyszłością.


Solaris

6,1
Psychiatra, który ciągle nie może dojść do siebie po śmierci swojej żony otrzymuje zagadkową wiadomość od przyjaciela znajdującego się na stacji międzyplanetarnej obserwującej planetę "Solaris" i fenomeny z nią związane, w której zachęca go do przybycia. Z powodu niewyjaśnionych zdarzeń załoga "Solaris" zaczyna doświadczać zaburzeń pamięci, w których pojawiają się dawno zmarli członkowie rodziny, włączając w to żonę głównego bohatera. Pojawiający się znikąd ludzie nie wiedzą jak trafili na pokład stacji, nie wiedzą, że są wytworem wyobraźni, uważają się za rzeczywiste istoty.
Wiosną 1939 roku kapitan Iwiński nadzoruje transport sprowadzanych do kraju urządzeń wojskowych. Z powodu złej jakości sprzętu zostaje oskarżony o sabotaż gospodarczy i osadzony w więzieniu. Po jego opuszczeniu ma trudności ze znalezieniem pracy, musi wyprowadzić się z mieszkania… Dostaje możliwość zrehabilitowania i propozycję pracy w kontrwywiadzie. Spotyka znaną pianistkę, którą poznał kiedyś w Paryżu. Stają się sobie coraz bliżsi. Okazuje się, że Maria również agentką wywiadu. Adam kojarząc wiele faktów, ma coraz więcej wątpliwości…
Evan to bohater musicalu broadwayowskiego oraz powieści Stevena Levensona. To historia nastolatka, który ma zaburzenia lękowe. Terapią mają być listy pisane do samego siebie. Jeden z listów trafia w ręce kolegi z klasy Connora, który popełnia wkrótce samobójstwo. Evan zostaje uznany przez pomyłkę za przyjaciela Connora. Niespodziewanie zyskuje sympatię kolegów oraz rodziców zmarłego chłopaka.
Żonaty mężczyzna rozpoczyna skomplikowany romans z poznaną w kwiaciarni kobietą. Wkrótce łącząca ich namiętność przeradza się w mroczną desperację.

Fanatyk

7,6
Danny (Ryan Gosling (I)) jest nastolatkiem noszącym koszulkę z swastyką, golącym się na łyso i zastraszającym napotkanych na ulicy żydowskich kolegów. Często chodzi na spotkania faszystowskiej partii - jest zagorzałym antysemitą. Paradoksem jest fakt, iż sam jest Żydem, wychowanym przez ortodoksyjnych rodziców. Fanatyk przedstawia rozterki młodego, żydowskiego studenta, który próbuje zrozumieć znaczenie judaizmu w swoim życiu.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…