Filmy relacja ojciec-syn, postrzelenie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, postrzelenie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia Desmonda Dossa - sanitariusza, który odmówił wykonania rozkazu noszenia broni i zabijania podczas bitwy o Okinawę.
Stany Zjednoczone, rok 1967. Tajemniczy atak i wywołany nim upływ krwi (częściowo wampirycznego pochodzenia) powodują zgon młodej, ciężarnej kobiety, która przed śmiercią zdąży jeszcze wydać na świat syna. Czasy współczesne. Ów syn wyrasta na Blade'a (Wesley Snipes) - osobnika będącego skrzyżowaniem istoty ludzkiej z wampirem. Niezwykłe okoliczności porodu sprawiły, że Blade rozumie wampiry i potrafi z nimi walczyć, co nie jest bez znaczenia, zważywszy że w przyszłości sądzone mu będzie właśnie przed wampirami bronić ludzi, do których - paradoksalnie - nie może siebie zaliczyć bez zastrzeżeń. Blade uczy się unicestwiania wampirów od Whistlera (Kris Kristofferson) - człowieka polującego na nie od wielu lat...
Tym razem ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldshcoolowy ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Te święta będą chaosem…


Brytania, V wiek naszej ery. Artur, dowodzący doborowym oddziałem, znanym jako Rycerze Okrągłego Stołu, dostaje ostatnie zadanie od opuszczających Brytanię rzymskich zwierzchników: ma uwolnić rzymskiego dostojnika i jego rodzinę z zajętych przez Saksonów terenów. Podczas wykonywania tej misji Artur spotyka piękną i dzielną Ginewrę, stojącą na czele walczących z Saksonami Piktów i Celtów. Stara się ona przekonać Artura i jego podwładnych, by stanęli po stronie miejscowych przeciw bezwzględnym Saksonom. Przychodzi jej to tym łatwiej, że Artur się w niej zakochuje.
Pod kierunkiem Manna Stewart zerwał z wizerunkiem uwielbianego przez wszystkich zwyczajnego bohatera i wcielił się w rolę bezwzględnego mściciela, który szuka zemsty na mordercy swego brata. W kręgu podejrzanych o dokonanie zbrodni są: arogancki hodowca bydła (Donald Crisp), jego sadystyczny syn (Alex Nicol) i zarządca ranczo (Arthur Kennedy w swej najlepszej roli).
Nieszczęśliwa mężatka zostaje wplątana w skandal i morderstwo, gdy jej uczucie do młodego mężczyzny zostaje źle zinterpretowane.
W Nowym Jorku, kiedy Slevin – pechowy gość – przybywa w odwiedziny do swojego przyjaciela, Nicka Fishera, na wypoczynek, zostaje omyłkowo wzięty za niego, z czego wynikają kłopoty – tamten ma bowiem długi wobec dwóch mafijnych bossów. Zostaje zmuszony przez bossa do zabicia syna Rabbiego (w ramach rozliczenia długu). Sąsiadka Nicka – Lindsay, pracująca w kostnicy – próbuje pomóc Slevinowi i w trakcie tego pomagania para zakochuje się w sobie. Tymczasem bezwzględny zabójca, Goodkat, w tajemniczy sposób pomaga rozwiązywać problemy mafijnych przywódców, podczas gdy Slevin jest zmuszony przez det. Brikowskiego, aby ścigał Bossa i Rabbiego.
Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu Dawno temu w Ameryce. Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz niepozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…